
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.8 A |
| Lifecycle Status | NRND |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Max Output Current | 1.8 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Turn-Off Delay Time | 10 ns |
| Propagation Delay | 56 ns |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 600 ns |
| Rise Time | 600 ns |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Release Time | 15 ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.2 V |
| High Side Voltage | 118 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 316
Distributors
pcbx
Unit Price$2.99140
Ext.Price$2.99140
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.99140 | $2.99140 |
| 10 | $2.27155 | $22.71550 |
| 25 | $2.12792 | $53.19800 |
| 50 | $2.01201 | $100.60050 |
| 100 | $1.90241 | $190.24100 |
| 300 | $1.79878 | $539.63400 |
| 500 | $1.70080 | $850.40000 |
| 1000 | $1.60813 | $1608.13000 |
